sprzedaż - Obiekt - Machowino

Lokalizacja: os. Batorego 12, Słupsk
Powierzchnia: 67 m2
Ilość pokoi: 3
Cena: 250 000 zł

Cechy nieruchomości
Nr oferty: O003
Status oferty: aktualna
Cena: 1890000 zł
Lokalizacja: Gmina: Ustka
Miescowość: Machowino
Rynek: wtórny

Szczegóły oferty
Powierzchnia: 500 m²
Powierzchnia działki: 9300 m²
Przeznaczenie: handlowo-usługowe
Lokalizacja

Machowino,
(dokładny adres podajemy po kontakcie z nami)

Agent prowadzący

Bogumiła Augustyn

698 139 506
biuro@ibis.slupsk.pl

Opis oferty

ZIELONE SERCE POMORZA - unikatowo położony całoroczny kompleks rekreacyjno – wypoczynkowy przy trasie Słupsk-Ustka na działce o pow. 9300 m2 w bezpośrednim sąsiedztwie z rzeką Słupią, z przeznaczeniem na całoroczne krótkotrwałe zakwaterowanie gości zarówno polskich jak i zagranicznych. Jest to miejsce znane z idealnych warunków do połowu łososia tzw. „słynne zakręty bydlińskie” oraz miejsce przebiegu dwóch szlaków: istniejący Papieski Szlak Kajakowy Słupią oraz planowany Szlak Św. Jakuba ( trasa Lizbona – Królewiec ) należący do ogólnoeuropejskiej rodziny szlaków jakubowych. Są to szlaki bardzo popularne wśród pielgrzymów w Europie. Z uwagi na wysokie walory przyrodnicze oraz położenie (obszar natura 2000, Słowiński Park Narodowy, Park Krajobrazowy Dolina Słupi, Uzdrowisko Ustka, kompleks Dolina Charlotty) idealne miejsce bazy noclegowej turystyki pieszej, kajakowej, rowerowej oraz wypadów rodzinnych. Ponad to położenie sprzyja funkcjonowaniu kompleksu jako np. Dom Weselny, wyjazdy integracyjne dla pracowników firm itp.

Na chwilę obecną nieruchomość zabudowana jest:
1. Obiektem o charakterze dworku w stylu góralskim z ozdobnymi elementami typowymi dla obiektów drewnianych. Pow. zabudowy 176m2, pow. użytkowa 261 m2. Ściany zew. i wew. z bali drewnianych obustronnie heblowanych. Posadzka na parterze z płyt gresowych polerowanych i podłogi z desek dębowych, schody drewniane, podłogi na piętrze a desek modrzewiowych. Okna PCV okleinowane w kolorze drewna. Konstrukcja dachu drewniana wielospadowa kryta płytami gontopodobnymi. Salon posiada tradycyjny kominek wykonany z kamienia. Kamień to również element zewnętrznego wykończenia jak obróbka kominów, elewacji, schody. Ogrzewanie i ciepła woda z własnej kotłowni na paliwo gazowa z zbiornika przydomowego.

2. Trzy budynki „APARTAMENTOWCE” architekturą nawiązujące do całości w stylu góralskim z bali drewnianych, parterowe z użytkowym poddaszem o pow. zabudowy 43 m2, pow. użytkowej 56m2. Parter: salon, aneks kuchenny, łazienka. Poddasze – dwie sypialnie, garderoba. Na dzień dzisiejszy apartamenty mogą służyć jako miejsce zakwaterowania całorocznego pracowników. Najem może generować dochód miesięczny netto ca 12.000,- pln.

3. Budynek gospodarczy o pow. użytkowej 87 m2 nawiązujący do charakteru budynków mieszkalnych w części przeznaczony na tradycyjną wędzarnię ryb udostępnianą dla wędkarzy.

Na działce przewidziano do realizacji zgodnie z planem i pozwoleniem na budowę wybudowanie dwóch budynków w zabudowie bliźniaczej lub jednego trzykondygnacyjnego z przeznaczeniem na świetlicę z zapleczem socjalno – gastronomicznym oraz częścią hotelową. Budynki zgodnie z projektem nawiązywać będą do istniejących obiektów w stylu góralskim. Na dokończenie inwestycji pozyskano dofinansowanie ze środków unijnych.